SORGED - Sorgun Gençlik Derneği

Mülakat Teknikleri Eğitimi

Mülakat Teknikleri Eğitimi Bizden Haberler

Yeni Nesil İş Bulma Stratejileri Ve Mülakat Teknikleri Eğitimi Tamamladı

Sorgun Gençlik Derneği tarafından hazırlanan Sorgun Gençlik Merkezi işbirliğinde düzenlenen, T.C. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı PRODES Programı tarafından finanse edilen "Kariyere İlk Adım" isimli projenin altıncı eğitimi Yeni Nesil İş Bulma Stratejileri ve Mülakat Teknikleri Eğitimi 26-27-28 Ocak 2018 tarihleri arasında Sorgun'da gerçekleştirildi.

Eğitim programı ile 15-29 yaş arası hedef kitlenin istihdam oranının arttırılmasına yönelik olarak, kariyer planlama, doğru iş- doğru insan yaklaşımı geliştirme, etkin CV hazırlama, başarılı mülakat süreçleri yürütmeleri için gerekli farkındalığın kazandırılması amaçlandı. 

37 gencin katılımı ile gerçekleşen eğitim programında Kariyer Nedir?, Kariyer Planlaması, Etkin CV Hazırlama, Europass ve Ekler, Doğru İş Bulma Yöntemleri, İş Bulma Araçları ve Başarılı Mülakat Süreci üzerine interaktif yöntemler kullanılarak gerçekleştirildi. Eğitim programında katılımcıların tartışma grupları, öğrenme odaklı oyunlar, grup çalışmaları gibi yöntemlerle aktif katılımı sağlandı.

İŞKUR İŞ Meslek Danışmanları İbrahim Ekinci ve Abdulkadir Karaduman ise kurumun gençlere sağladığı hizmetler ve iş kulübü projesi hakkında kapsamlı bilgilendirme yaptı.

Dernek Scripti: Medya İnternet