SORGED - Sorgun Gençlik Derneği

Gençlere kariyer eğitimi

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) işbirliğinde düzenlenen iş kulübü eğitimleri sürüyor.

Eğitime katılan gençler kariyerlerini profesyonel şekilde yönetiyorlar.

İl Müdürü Taner Yıldız, eğitim alan gençler iş piyasasına daha iyi adapte olduğunu söyledi.

Yıldız, “İl Müdürlüğümüz ve SORGED’in birlikte düzenlediği İş Kulübü etkinlikleri devam ederek Sorgun ilçesindeki genç kardeşlerimize destek olmaya devam ediyoruz” dedi.

İl Müdürlüğünde görevli İş Kulübü lideri tarafından SORGED üyelerine iş kulübü eğitimi verildiğini ifade eden Taner Yıldız, İş Kulübü Eğitimlerinin içeriğinden bahsederek, İş Arama Becerileri, Beden Dili, Mülakat Teknikleri, İletişim Becerileri ve Motivasyon oyunlarıyla uygulamalı eğitimlerin verildiği bilgisini verdi.

Yıldız, “Bu eğitimleri alan genç kardeşlerimiz işgücü piyasasına daha iyi adapte olarak, kariyerlerini daha profesyonel şekilde yönetiyorlar” ifadelerini kullandı.

Gençlere olan teşvik ve destekleri anlatan Taner Yıldız, “İşe İlk Adım Projesi” kapsamında üniversite mezunu 18-29 yaş aralığındaki gençlerimizi 6 aya kadar olan işbaşı eğitim programına alarak mesleki deneyim kazandırıyoruz. Bununla birlikte İşbaşı eğitim programı sonrasında istihdamları devam eden gençler için işverenlere 6 aya kadar net asgari ücretin yüzde 50’si tutarında destek sağlıyoruz. Ayrıca bu süreden sonra işveren tarafından kişinin 12 ay daha istihdam edileceğine dair taahhüt verilmesi halinde net asgari ücretin yüzde 25’i tutarında ücret desteği bir yıl boyunca karşılanmaya devam edecek. Böylece, üniversite mezunu gençlerimizin 6 aya kadar süren işbaşı eğitim programından sonra en az bir buçuk yıl daha istihdamda kalmalarını sağlamış oluyoruz” dedi.

Dernek Scripti: Medya İnternet