SORGED - Sorgun Gençlik Derneği

Kitap Sizden, Çay Bizden

Kitap Sizden, Çay Bizden Bizden Haberler

Yozgat Belediyesi katkılarıyla SORGED Sorgun Gençlik Derneği ile YOZGET Yozgat Gençlik Topluluğu işbirliğinde "Kitap Sizden, Çay Bizden" etkinliği Hayri İnal Konağında düzenlendi. 

Sorgun Gençlik Derneği ve Yozgat Gençlik Topluluğu'nun iş birliği ile gerçekleştirdiği program pazar günü Hayri İnal Konağı'nda yapıldı. "Kitap Sizden, Çay Bizden" konulu etkinlik Sorgun'da her hafta düzenleniyor ve gençlere kitap okuma sevgisini aşılamayı amaçlıyordu. Dernek yönetimi bunu Yozgat'a taşımayı ve üniversite öğrencileri ile de buluşmayı amaçladığı için il merkezine taşımış oldu. Dernek yönetimi bu tür etkinlikleri Yozgat il merkezinde de devam ettireceklerini vurguladılar.

Gençleri buluşturan " Okuma Etkinliği": Gençlerin topluca kitap okuma Saati ile başladı. Okuma saatinden sonra Yozgat'ın yöresel yemeği Arabaşı İkramı yapıldı. Daha sonra tanışma ve sohbet bölümüne geçildi. Köy Oda oyunları ile şenlenen gençler, Yozgat yöresel türküler eşliğinde sohbetlerine devam ettiler. Birlikteliğin, kaynaşmanın yaşandığı etkinlikte Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürü Hakkı Yurtlu ile Yozgat Şairler ve Yazarlar Dernek Başkanı Ahmet Sargın da söz alarak gençleri tebrik ettiler ve Yozgat programlarına destek olma sözü verdiler.

Sorgun Gençlik Derneği Başkanı Halil Uğuz etkinlikte yaptığı konuşmada katılımcılara teşekkür etti. Uğuz:" Anlamlı ve seçkin bir etkinliğe daha imza attık, Arkadaşlarımı kutluyor emeklerine teşekkür ediyorum. Gençleri zararlı ve kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp Kitap Okuma sevgisinde, kültür sanat faaliyetlerinde buluşturmayı amaçlıyoruz. Tüm katılımcı Arkadaşlarıma, katkılarından dolayı Yozgat Belediyesine, Hayri İnal Konağı çalışanlarına teşekkür ediyor şükranlarımızı sunuyoruz" dedi. Program güzel dilek ve temennilerle sona verdi.

Dernek Scripti: Medya İnternet