SORGED - Sorgun Gençlik Derneği

Hayallerimi Gerçekleştirdiğim Gençlik Fırsatları

Merhabalar, Ben Merve YÜKSEL. Dicle Üniversitesi ilahiyat 1. sınıf öğrencisiyim.

Her şey İngilizceye olan merakım ile başladı. Fakültenin yabancı diller bölümündeki hocalarla görüşürken aynı binadaki proje ofisi ve kariyer danışma merkezini ziyaret ettim. Orada gençlik projelerini ilk defa duydum. Gençlik projelerinde görev almış , AGH yapan arkadaşlarla tanıştım. Diyarbakır'daki çeşitli STK larını araştırdım ve gençlik alanında aktif olan Uçarlı Gençlik Derneği'ne üye oldum. 

Ulusal ajansın diğer dernek ve vakıfların çeşitli eğitimlerine katıldım. Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği'nde Paramı Yönetebiliyorum eğitmen eğitimine katıldım. Uçarlı Gençlik Derneği'nde Mustafa ÜLÜK Hocamızdan Proje Yazma Eğitimi aldım. Bir grup kurarak nisan ayında gönüllülük hakkında gençlik projesi yazdım. İngilizce hocam Ümit ÖZTÜRK sayesinde 4-12 ağustos Ukrayna'da gerçekleştirilecek olan "BACK TO THE FUTURE FORWARD TO THE PASS" projesine katılacağım.

Bu benim ilk proje deneyimim olacak. Bu tür projeler biz gençler için bir fırsat. İleriki yaşamımda daha çok projeler geliştirmek, AGH yapmak istiyorum. Gönülülüğü Diyarbakır'da yaygınlaştırmak, genç arkadaşlarımın bu konularda ilgi ve bilgisinin arttırılması için yerelde çalışmalar yapmayı düşünüyorum. Gençliği ve gençlik çalışanlarını çok seviyorum. 

Hoşçakalın,

Merve YÜKSEL

 

Son Yazıları Tüm Yazıları
Dernek Scripti: Medya İnternet