×
Mehmet YAHYAOĞLU
 bilgi@sorged.org
 8.01.2015
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 1404 kez okundu

Merhaba ben Mehmet YAHYAOĞLU. Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi. iktisat 2. sınıf öğrencisiyim.

Yaz tatilini çok sıkıcı ve kendime faydasız bir şekilde geçirdiğimi fark ettim. Facebookta gezinirken Avrupa Birliği Projeler sayfasında bir gönderi gördüm. 

Gençlik ve Spor Bankalığının "Şehirler ve Kültürler" projesine katılmak ister misin? linkine tıkladım ve projeye baktım tamamen ücretsizdi. Tüm masraflar Bakanlığımız tarafından ücretsiz olarak karşılanacak yazıyordu. Bu projeye çok kişi başvurur çıkmaz diye düşündüm ama yinede başvurdum. 

2 gün sonra bakanlık tarafından beni aradılar projeye kabul edildiğimi söylediler ve söyledikleri günde saatte söyledikleri yere gittim kimseyi tanımıyordum. Otobüse bindim Adana'dan Mardin'e doğru hareket ettik otobüste yanımda oturan arkadaşla tanıştım. 

Mardin'e vardığımızda 8 kişi bir gurup olduk ve tanıştık Mardin'de KYK devlet yurdun da kaldık. Gece kaynaşma etkinlikleri oldu, herkesle tanışıp muhabbet ettik. Ertesi gün geziler çok keyifli ve eğlenceli geçti. Proje kapsamında farklı şehirlerden de gençler geldi. Mersin ve Kayseriden de yeni arkadaşlıklar edindim. Onlarla hala görüşüyoruz gezide hiç görmediğim Mezopotamyayı gördüm çok fazla dinin bir arada yaşaması beni şaşırttı çok sayıda tarihi manastır , cami gezdik Mardini ev yapısı ve gece ışıklandırması kendine hayran bıraktırdı. Tekrar Adanaya döndüğümüzde hepimiz üzüldük biraz daha vakit geçirmek istedik. Hayatımda ilk defa böyle bir etkinliğe katıldım ve bu projeye katıldıktan sonra başka projelere de katılmak istedim. 

Yine Gençlik ve Spor Bakanlığının gençlik kampına başvurdum. Bu projeye de kabul edildim. 12 Ağustosta  sinde Kırıkkale'ye gideceğim. Çok mutluyum ve zamanımı artık boşa harcamıyorum eğer sizde bilmediğiniz yerleri gezmek ve yeni arkadaşlar edinmek istiyorsanız tamamen ücretsiz bu projelere başvurmanızı ve katılmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Mehmet YAHYAOĞLU

“Bu web sitesi Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Sorgun Gençlik Derneğine aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.”
Copyright 2019 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör