×
1 Oyuncak 1 Umut
 16.10.2018 21:48:51
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 860 kez okundu

Sahipsiz oyuncak, oyuncaksız çocuk kalmasın!” diye çıktığımız güzel bir yolun sonuna vardık. SORGED gönüllüleri olarak iki hafta boyunca topladığımız tüm oyuncakları Araplı Kasabası Hacı İbrahim Şimşek Anasınıfı öğrencilerine teslim ettik. Yani asıl sahiplerine… Tabi birlikte “kutu kutu pense” oynamayı da ihmal etmedik. Mutluluğu onların gözlerinde ve gülümsemelerinde gördük. Hatta “Oyuncakçılar gelmiş.” diye sevinişlerinde… Hiç tanımadığı arkadaşlarından gelen oyuncakları sarıp sarmalayışlarında…

Yapmış olduğumuz oyuncak toplama kampanyası sayesinde bazı şeyleri “paylaşmanın” pek çok şeyi “almak” kadar değerli olduğunu ve insanları çok daha fazla mutlu ettiğini bir kez daha gördük.

1 OYUNCAK 1 UMUT oldu. İnanıyoruz ki bu umutlar yeşerip onlarca, binlerce umut olacak. Paylaşarak daha umut dolu bir dünyada yaşayabileceğimizin habercisi olacak. Şairin de dediği gibi “Eğer paylaşmayı bilirseniz, ekmeği paylaşmak, ekmekten daha lezzetlidir.”

Kampanyamıza destek veren ve emeği geçen herkese SORGED gönüllüleri olarak teşekkür ediyoruz.

“Bu web sitesi Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Sorgun Gençlik Derneğine aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.”
Copyright 2019 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör