×
Bu eğitim kaçmaz!
 13.04.2015 17:36:23
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 1261 kez okundu

Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) tarafından ‘Sosyal Medya Okuryazarlığı ve Paramı Yönetebiliyorum’ konulu eğitim düzenlenecek. Müracaat için son gün 14 Nisan saat 17.00.

Sorgun Gençlik Derneği Başkanı Halil Uğuz, Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ile işbirliğiyle 18 Nisan Cumartesi günü Sosyal Medya Okuryazarlığı ve Paramı Yönetebiliyorum Eğitimi düzenleneceğini duyurdu. 
Ücretsiz verilecek eğitimlere katılmak isteyenlerin derneğe ait http://www.sorged.org isimli adresinden online olarak müracaat edebileceklerini kaydeden Uğuz, eğitim sonunda katılım belgesi verileceğini belirterek; 
“T.C. Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Microsoft Türkiye ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği toplumun farklı kesimlerinin bilgiye erişimlerini kolaylaştırmak ve Türkiye’nin e-dönüşümüne destek vermek temel vizyonu ile Türkiye’nin 81 ilinde ortak sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştirmeye devam etmektedir. Ortak olarak geliştirilen “Geleceğini Tasarla Programı” ile de eğitim, girişimcilik ve istihdam olmak üzere 3 ana odak alan üzerinde çalışmalarını sürdürmektedirler.
Geleceğini Tasarla Programı, genç gönüllülerin kendi bilgi teknolojileri uzmanlığını akran eğitimi yöntemiyle kitlelere yaygınlaştırmayı, online ve yüz yüze eğitimler aracılığıyla gençlerin kişisel gelişimlerini ve kapasitelerini geliştirilmesini desteklemeyi, İnternet Girişimciliği ve İnternet güvenliği konusunda gençler arasındaki farkındalığın arttırılmasını hedeflemektedir” dedi. 
 
Bu hedefler doğrultusunda bugüne kadar program altında yer alan bilenler bilmeyenlere bilgisayar öğretiyor projesi ile bilgisayar okuryazarlığı gibi eğitimler verdiklerini hatırlatan Uğuz, sayısal yaşam ve internet güvenliği, web tasarım ve sosyal medya okuryazarlığı konularında projenin eğitim müfredatlarının geliştirilerek; genç gönüllülerin bu eğitim alanlarında eğitici olarak yetiştirildiğini kaydetti.
78 ildeki (129 kent) bin 120 genç eğitmen daha fazla ihtiyaç sahibi kişinin bilişim becerisine sahip olması için gönüllü eğitim faaliyetleri yürüttüğünü anımsatan Uğuz, şunları söyledi: 
“Bununla birlikte, gençleri başarılı iş adamları ve girişimcilerle buluşturabilmek amacıyla üniversitelerde “geleceğini tasarla” konseptiyle bilişim ve girişimcilik seminerleri, girişimcilik kampları ve zirveleri gerçekleştirmektedir.”
Habere ulaşmak için tıklayınız...
 
“Bu web sitesi Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Sorgun Gençlik Derneğine aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.”
Copyright 2019 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör