×
Dünya Çevre Günü Etkinliği Düzenledi
 7.06.2021 22:29:50
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 1531 kez okundu
5 Haziran Dünya Çevre Günü Birleşmiş Milletler Örgütü 1972 yılında İsveç’in başkenti Stockholm’de 133 ülkenin katılımı ile düzenlediği zirvede, 5 Haziran tarihinin “Dünya Çevre Günü” olmasını oy birliği ile kabul etti. O tarihten bu yana çevre sorunlarına kamuoyunun dikkatini çekmek, halkın katılımını geliştirmek ve politik ilgiyi arttırmak üzere dünya genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

SORGED tarafından etkinliklere dair yapılan açıklamada;” Çevre, bize geçmişten kalan bir miras değil; korunması, geliştirilmesi ve gelecek nesillere en güzel şekilde devredilmesi gereken bir emanettir. Çevre hakkı en temel insan haklarından biridir. Bu nedenle çevrenin korunmasına yönelik yapılacak her faaliyet, atılacak her adım insanlık için yapılmış olacaktır.

Bizler de çevre dostu olarak çevrenin korunması için birçok proje, eğitim ve etkinlikler düzlemekteyiz. Bugünde 5 Haziran çevre gününde çevre konusunda farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerimizle birlikte çeşitli etkinlikler düzenledik.
Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör