×
Eğitim Kursu Tamamlandı
 6.04.2017 21:01:11
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 964 kez okundu

 19-29 Mart 2017 tarihleri arasında Bulgaristan'da düzenlenen "Youth workers – the engine of social change in marginalized communitiesh" isimli Eğitim Kursu tamamlandı.

Derneğimizin ortak olduğu Bulgaristan  Ulusal Ajansınca finanse edilen Erasmus+ KA1 Gençlik Çalışanlarının Hareketliliği - Eğitimi Kursu kapsamında "Youth workers – the engine of social change in marginalized communitiesh" isimli proje 19-29 Mart 2017  tarihleri arasında Sofya - Bulgaristan'da  gerçekleştirildi.

Proje azınlıklarla ve sosyal açıdan dezavantajlı gençlerle  yerelde çalışan gençlik çalışanlarını ülkelerinde  eğitmeyi amaçlayarak bu alanda farklı eğitimler ve aktiviteler yapılmıştır.

Projenin amaçları:
1 - Marjinal grupların çeşitli ihtiyaçlarını karşılayacak niteliklere sahip olacak şekilde genclik çalışanlarını eğitmek,
2 - Kültürler arası beceriler ve paylaşılmış değerler geliştirmek ve bunu yaparken etno kültürel kimliği korumak ve toplumun tüm bireylerinin eşit imkanlara erişimini sağlamak,
3- Danışman mekanizmalar kurmak ve böylece tüm kamu ve genclik için politik alanlara erişimi sağlamak özellikle marjinal gruplar için,
4 - Bu konuda kurumların ve toplumun hassasiyetini artırmaktır.

Proje aktiviteleri:
1- Gençlik çalışanlarının eğitim entegresi, kültürlerarası eğitimi, devamlı eğitime motivastonunun artırılması, marjinal grupların okulu erken bırakmasının azaltılması konularında eğitim seviyelerinin artırılması.
2- Sağlık ve Savunuculuk.
3- İstihdam konularında yaygın eğitim yöntemleri kullanılarak faaliyetler yapıldı.

Projeye derneğimizi temsilen Kübra KAYHAN ve Teoman BAŞAL katılmıştır.

“Bu web sitesi Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Sorgun Gençlik Derneğine aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.”
Copyright 2019 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör