×
Engelleri aşan projeye destek!
 4.02.2015 21:51:06
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 1133 kez okundu

Yozgat’ın Sorgun İlçesi’nde Sorgun Gençlik Grubu tarafından hazırlanan ve Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Merkezi Başkanlığı tarafından onaylanarak, uygulanmaya başlayan ‘Engelleri Sanatla Aşıyoruz’ projesine ilçe yöneticilerinden destek geldi.

Sorgun Halk Merkezi Müdürlüğü’nün ortaklığında gerçekleşen ve kısa bir süre önce işsiz engelli gençlerin sanatla tanışmasını sağlamak amacıyla açılan ‘Engelleri Sanatla Aşıyoruz’ kursunu ziyaret eden Sorgun Kaymakamı Levent Kılıç, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Mille Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, kursiyerlere destek oldu, moral verdi. 
Sorgun Gençlik Grubu Yöneticisi Halil Uğuz’un öncülüğünde hazırlanan projenin uygulama aşamasında ortaya çıkan bir birinden renkli eserleri ilgiyle inceleyen Sorgun Kaymakamı Levent Kılıç, projenin hazırlanarak, uygulanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. 
Kılıç, projenin engellilerin hayata tutunması, engellerini ortadan kaldırması adına önemli çalışma olduğunu belirterek; “Engellileri mutlu, huzurlu ve sanatla iç içe görmek bizi de mutlu etti. 
Onlar aslında asıl engellin onları engelli olarak görmek olduğunu bu kursla daha net ortaya koydular. 
Kursa katılan tüm engellileri tebrik ediyor, destekliyorum” dedi. 

Haber'e Ulaşmak için tıklayınız...

 

“Bu web sitesi Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Sorgun Gençlik Derneğine aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.”
Copyright 2019 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör