×
Haydi Spor Yapalım!
 2.08.2017 09:04:59
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 1356 kez okundu

Derneğimiz tarafından Erasmus Plus Gençlik Değişimleri programı kapsamında hazırlanan "Haydi, Spor Yapalım" Projesi Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) tarafından kabul edildi.

Başkan Yardımcımız Nurullah Şener,” Derneğimiz hazırladığı çok sayıda uluslar arası projelerle Yozgat gençliğini sınırların ötesine taşıyor. Dünyanın pek çok ülkesine Yozgatlı gençleri çok sayıda aktiviteye dâhil eden derneğimiz, aynı şekilde farklı ülkelerden çok sayıda genci Yozgat’a getirmeye devam etmektedir. Derneğimiz tarafından hazırlanıp, Türkiye Ulusal Ajansına sunulan Haydi Spor Yapalım isimli gençlik değişimleri projemiz kabul edildi. Projemiz kapsamında 13-20 Ekim 2017 tarihleri arasında 8 gün boyunca 4 ülkeden 25 katılımcı ile birlikte Spor aktiviteleri yapacağız. Ayrıca ilimiz ve ilçemizdeki birçok kurumu projemize dâhil ederek işbirliği yapacağız.

Projemiz hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum. Günümüzde teknolojinin gelişimiyle özellikle bilgisayarın hayatımıza girmesiyle birlikte en büyük sorunlarından biri olan hareketsizlik, gençlerin evlerine, odalarına kapanıp pasif bir yaşam tarzı benimsemelerine sebep olmaktadır. Teknoloji bağımlılığının artması Gençleri toplumdan uzak, kendi bireysel dünyalarında yaşamalarını teşvik eden bu hayat tarzı, gençlerin sosyal uyum konusunda sorunlarla karşılaşmasına, içine kapanık, utangaç, toplumun bir parçası olamayan bireylerin yetişmesine sebep olmaktadır.

Bu projeyi hazırlamamızdaki en önemli amacımız, sporla gençlerin sosyalleşmesine yardımcı olmaktır. Çünkü Spor insanlara kişisel ve sosyal bir kimlik kazandırmaktadır. Bir sosyalleştirme aracı olan spor, ayrıca insanları birleştirici özelliği sayesinde dil, din, ırk ve cinsiyet ayrımı olmadan kalabalıkları bir araya getirebilmekte, gerilim ve çatışmanın sınırını aşarak insanlar ve toplumlar arasında iletişimin kurulmasını sağlamaktadır. Sporun birleştirici özelliği ile gençler arasında hoşgörü ve dayanışma duygusunu pekiştirmeyi ve gençlerin sorumluluk duygularının gelişmesini sağlamaktadır” dedi.

Proje ile gençlerin, spor faaliyetleriyle sosyal hayata katılımını ve uyumunu sağlamayı amaçlamayan Proje Sorumlumuz Fatma Ekinci,”Gençlerin kendi dar dünyalarından kurtularak, başka ortamlarda, başka kişilerden, inançlardan, düşüncelerden insanlar ile diyalog içinde bulunmasını, onlardan etkilenmesini ve onları etkilemesini sağlamayı; gençlerin yeni dostluklar kurmalarını ve bu dostluklarını pekiştirmelerine olanak sağlayarak sosyal kaynaşmayı da desteklemek istiyoruz.

Projemize Türkiye, Yunanistan, İtalya ve Polonya ülkelerinden toplamda 25 katılımcı yer alacak. 

Projemizi başarı ile tamamlayan bütün gençlere Youthpass Sertifikası vereceğiz. Youthpass sertifikasıyla kişisel ve sosyal becerileri belgelemiş olan gençlere iş görüşmelerinde ve yeni bir eğitim hayatlarının başvuru süreçlerinde önemli bir avantaj sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

     

“Bu web sitesi Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Sorgun Gençlik Derneğine aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.”
Copyright 2019 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör