×
Ideas Lab Çalıştayı
 29.04.2015 08:56:42
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 2220 kez okundu

Avrupa Komisyonu tarafından,  2015 Avrupa Gençlik Haftası kapsamında Ulusal Ajanslar ve Eurodesk'lerden istenen "Ideas Lab" başlıklı atölye çalışmalarının sonuncusu 20 Mart Cuma günü Eurodesk Türkiye koordinatörlüğünde gerçekleştirildi.

Avrupa Gençlik Haftası kapsamında, Avrupa Komisyonu’nun kurulmasını istediği “Ideas Lab” konsepti, gençlerin problemlerine yönelik, gençlerin bulduğu orjinal fikirlerin ve çözüm yollarının tartışıldığı bir platformun yaratılmasını amaçladı.

Bu laboratuvarlar gençlerin ilgilerini çeken sektörlerde istihdam yaratmaya yönelik öneriler  sunmasını, işverenlerin gençlerin  az tecrübesine rağmen iş hayatına neler katabileceklerini anlamasını ve işe alırken özellikle de genç kitleye uygun  yeni yaklaşımlar geliştirilmesini sağlamayı amaçladı.

Bu konu hakkında 2 webinar ve Ankara'da 1 çalıştay düzenlendi.

Toplantılar sonucunda Avrupa Komisyonu'na gönderilmek üzere 300 kelimelik İngilizce bir rapor/öneri metni hazırlandı.

Raporumuz Avrupa Gençlik Portalında yayınlanacak ve internet sitesini ziyaret edenler tarafından oylanacaktır.

Çalıştaya Derneğimizin Yönetelim Kurulu Başkanı ve Sorgun Kaymakamlığı Eurodesk Temas Noktası İrtibat Kişisi Halil UĞUZ Katılmıştır.

Ankete katılmak için tıklayınız...

 

“Bu web sitesi Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Sorgun Gençlik Derneğine aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.”
Copyright 2019 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör