×
İŞ'te Genç, İŞ'te Yozgat
 16.11.2019
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 2220 kez okundu
“İŞ'te Genç İŞ'te Yozgat” I. Çalıştay Katılımcı Listesi
  

1.      Abdulkadir Tuğrulelçi

2.      Abdulsamet Aras

3.      Aleyna Kütükcü

4.      Ali Koçak

5.      Ali Mert Gören

6.      Alihan Budak

7.      Ayşe Bilgiç

8.      Barış Aydın

9.      Canan Selvi

10.   Ceren Tekdemir

11.   Eda Gün

12.   Eda Kılınç

13.   Edanur Ünal

14.   Enes Kadir Ünal

15.   Fatma Kılıçarslan

16.   Furkan Demirtaş

17.   Furkan Temüz

18.   Harun Arslan

19.   Kardelen Yıldız

20.   Mustafa Babayiğit

21.   Nurali Alpaydın

22.   Rabiya Altunok

23.   Sefa Hilesiz

24.   Serdar Karabulut

25.   Silay Koçyiğit

26.   Sunay Yıldırım

27.   Süheyl Sezgin

28.   Sümeyya Arslan

29.   Şahinur Durusoy

30.   Tunahan Hızlı


Seçilen katılımcılara başarılar dileriz.

*********

T.C. Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı, Erasmus+ Gençler ve politika yapıcıları arasında diyalog programı kapsamında desteklenen Sorgun Gençlik Derneği tarafından hazırlanan, Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nün ortaklığında yürütülen,“İŞ'te Genç İŞ'te Yozgat” başlıklı proje kapsamında 22-23-24 Kasım 2019 tarihlerinde I. Çalıştay düzenlenecektir.

Projemiz,Yozgat'ın genç işsizliği sorununu irdelemeye yöneliktir. Bu proje ile katılımcılar ilimiz için büyük bir sorun haline gelen genç işsizliği konusunda bilgi sahibi olacaklar, sorunlara çözüm üretecekler ve ilimizde giderek artan genç işsizlik sorununu mercek altına alarak, gençlerin işsizlik sorunu içerisinde kaybolmalarına izin vermemek adına çözümler aranacak ve politika metni hazırlanacaktır. 

Projemizin temel amacı, Yozgat ekonomisini, yatırımların ve istihdamın nasıl artırılacağını,istihdam politikaları alanında karar alıcı pozisyonunda yer alan kamu kurum ve kuruluş yetkilileri, iş dünyası ve üniversite temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve gençlerle değerlendirmek, genç işsizliği sorununun tüm ekonomik ve toplumsal boyutlarıyla ele alınarak nedenleri ve sonuçlarını belirlemek, sorunun kaynağının tespit edilerek çözüm yolları sunmak ve çözüme katkıda bulunmaktır.

Proje kapsamında toplamda 4 Çalıştay ve 1 zirve programı yapılacaktır. Yozgat’tan Proje katılımcıları, 18-30 yaş arasındaki 120 gençten oluşmaktadır. Proje sonunda yapacağımız zirve programına ise gençler ve karar alıcılardan oluşan 150 katılımcı yer alacaktır.

Proje kapsamında İŞ Kulübü eğitimi hakkında gençlere detaylı bilgiler verilecek. İş Kulübü, Yozgat İŞKUR il Müdürlüğü tarafından 15 kişilik gruplarla bir haftalık eğitim programı ile hedef belirleme, iç motivasyon, başarı, beynin çalışma prensipleri, cv hazırlama, mülakat teknikleri,iş görüşmesi,telefon görüşmesi,işveren beklentileri,iş arama kanalları,beden dili gibi bir çok alanda aktivitelerin uygulanmasıyla kişilerin iş arama becerileri geliştirmeyi amaçlamaktadır.İş Kulübü eğitimleri interaktif olarak verilecektir. Bu eğitimler çalıştaylardan sonra 15'er kişilik gruplar halinde verilecektir.

Çalıştayda ele alınacak konular:

İşgücü, İstihdam, İşsizlik ve Genç İşsizlik Kavramları, Genç İşsizliği, Sürdürülebilir İstihdam, Yozgat’ta Öne Çıkan Sektörler, Yozgat'ın da İstihdam Alanları, Endüstri 4.0'ın "İSTİHDAM" Boyutu, Girişimcilik, Sosyal Girişimcilik, İŞ Kulübü, Erasmus+ Gençlik Programı, Europass CV, Europass Dil Pasaportu, Youthpass.

Çalıştaya başvuru yapmadan aşağıdaki detaylara bir göz atmanı istiyoruz. Eğer şartları taşıyorsan ve kesin katılım sağlayacaksan başvurunu bekliyoruz.

- Çalıştay Sorgun Safa Termal Otelde yapılacaktır.

- Çalıştaya 18-30 yaş aralığında yer alan gençler başvurabilir.

- Çalıştaya sadece 30 kişi katılabilecek.

- Çalıştay  22 Kasım Cuma günü Saat 16.00'de başlayıp, 24 Kasım Pazar günü saat 18.00'de sona erecektir.

- Çalıştaya katılacak gençlerin konaklaması, öğle yemeği, akşam yemeği, çay, kahve ve ikramlar proje kapsamında ücretsiz karşılanacak.

- Çalıştaya katılım sağlayan gençlere Youthpass Sertifikası verilecektir. Ayrıca Europass Özgeçmiş (CV),  Europass Dil Pasaportu ve Katılım Belgesi verilecektir.
(Youthpass sertifikası Erasmus+ Gençlik Programında gerçekleştirilen projelere katılanlara verilir. Bu sertifika Erasmus+ Gençlik Programı tarafından fonlanan projelerin katılımcılarının projelerde neler yaptıklarını ve neler edindiklerini göstermek için hazırlanan bir araçtır. Youthpass sertifikası gençlerin katıldıkları projede elde ettikleri beceri ve yeterlikleri tanımlayarak gelecek kariyerleri açısından önemli bir belge niteliği taşır.)

- Çalıştaya Yozgat merkez ve ilçelerinden katılan gençlerin yolculuk ücretleri ödenecektir.

- Çalıştaya katılan gençlerin proje sonunda yapılacak Zirve programına katılması zorunludur. 

- Çalıştaya seçilen katılımcılarla görev ve sorumluluklarını içeren bir sözleşme imzalanacaktır.

Not: Bu Çalıştaya sadece Yozgat ve ilçelerinde yaşayan gençler başvuru yapabilir.

Katılımcıların seçimi formdaki sorulara verilecek cevaplara göre seçilecektir. Lütfen formu detaylı doldurunuz.

Katılımcı başvuru formu için lütfen tıklayınız..

Ayrıca, Çalıştay oturumlarına destek verebilecek, Türkiye genelinden proje konusu üzerine daha önce çalışmalar yapmış, eğitmen, kolaylaştırıcı, uzman, konuşmacı ve girişimciler arıyoruz. 

Proje kapsamında seyahat, konaklaması, öğle yemeği, akşam yemeği proje kapsamında ücretsiz karşılanacak ve yaş sınırı aranmayacak.

Eğitmen, Kolaylaştırıcı, Uzman, Konuşmacı, Girişimci başvuru formu için lütfen tıklayınız..

Son başvuru tarihi: 10/11/2019 Saat:20:00

Başvuru sonucunu web (www.sorged.org) ve sosyal medya sayfalarımızdan öğrenebilirsin.

Sorularını bilgi@sorged.org adresine sorabilirsin.

Bu proje "Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. Ancak burada yer alan görüşlerden Avrupa Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı sorumlu tutulamaz." 

“Bu web sitesi Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Sorgun Gençlik Derneğine aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.”
Copyright 2019 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör