×
Kariyere İlk Adım
 3.11.2017 18:05:00
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 923 kez okundu

Kariyere İlk Adım

Derneğimiz tarafından hazırlanan Sorgun Gençlik Merkezi işbirliğinde İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı PRODES Programı kapsamında finanse edilen "Kariyere İlk Adım" projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Projenin toplam süresi 6 aydır. Proje 01.10.2017 tarihinde başlamış olup, 01.04.2018 tarihinde sona erecektir. Projenin ortağı Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Sorgun Gençlik Merkezidir. Projenin tüm aşamasında Sorgun Gençlik Merkezi ile işbirliği yapılacaktır.

Sorgun Gençlik merkezinde yapılan projenin tanıtım toplantısında konuşan Sorgun Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, projenin Kasım ayında başlayacağı, Nisan ayında ise sona ereceğini belirterek,

 6 ay sürecek olan proje kapsamında gençlere klasik eğitim yöntemlerinin dışında yaygın eğitim metotları verileceğini söyledi.

Amaçlarının ilçede yaşayan 15-29 yaş aralığındaki gençlerin girişimciliğini, istihdamını, liderlik vasıflarını artırmak, gençlerde gönüllülük bilinci oluşturarak sosyal hayata aktif olarak katılımlarını sağlamak olduğunu söyleyen Uğuz,"Gençlerin sosyal ve kişisel gelişimlerini desteklenmek ve toplumsal hayata tam katılımlarını sağlamak, sosyal uyumu güçlendirmek amacıyla gençler arasında dayanışmayı geliştirmek ve hoşgörüyü teşvik etmek, bağımlılığının zararları konusunda gençleri bilinçlendirmektir. Yine gençlerin kendilerine zarar verebilecek tekliflere karşı 'hayır' deme yetilerinin geliştirebilmek, gençlerin ufkunu genişleterek özellikle imkanları kısıtlı olan gençlerin öz güvenlerinin gelişmesini sağlamak, akran öğrenimi aracılığıyla yeni kültürler, alışkanlıklar ve yaşam tarzları keşfetmelerine katkı sağlamak olacak.

 Projemiz kapsamında 15-29 yaş aralığında yer alan 210 gence eğitimler vereceğiz.

 Bu kapsamda her eğitime 30 genç katılacak. Eğitimlerin tamamı klasik eğitim yöntemlerinin dışında yaygın eğitim metotları kullanarak yapılacak" dedi.

Eğitimlerin tamamlanmasından sonra İstihdam Politikaları Çalıştayı yapılacağını belirten Uğuz,"Gençlerin en önemli sorunlarından biri istihdam edilebilirlikleridir. Bölgemizde politika yapıcıları, ilgili kamu kurumlarını, STK yöneticilerini, iş adamlarını ve eğitime katılan tüm gençleri bu çalıştayda buluşturulacak. Çalıştayın amacı Bölgemizde yaşanan genç işsizliğinin nedenlerini ortaya koymak, soruna yönelik uygulanan politikaları tartışmak ve işsizlik sorununu gidermek için hangi istihdam politikalarının daha uygun olacağını belirlemektir" diye konuştu.

“Bu web sitesi Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Sorgun Gençlik Derneğine aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.”
Copyright 2019 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör