×
Kültür Günü
 3.03.2024 11:47:11
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 596 kez okundu
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında yürüttüğümüz "Sport for Healthy Life (Sport4HealthyLife) başlıklı projemiz kapsamında Türkiye, İtalya, Makedonya ve Ürdün'den Sorgun'da gönüllülük faaliyetlerinde bulunan gönüllülerimizle birlikte farklı kültürleri tanımak için "Kültür Günü" düzenledik.

Bir toplumun yaşam tarzını, değerlerini, inançlarını ve davranışlarını şekillendiren örf ve adetler, o toplumun kültürel kimliğini oluşturur. Örf ve adetler, bir toplumun geçmişten günümüze taşıdığı mirası temsil eder ve genellikle kuşaktan kuşağa aktarılır. Kültür, bir toplumun sanat, edebiyat, müzik, dans, yemek, giyim gibi çeşitli alanlardaki yaratıcılığını ve ifade biçimlerini de kapsar.  Kültürel farkındalık, başkalarına karşı daha saygılı ve empatik olmanızı sağlamanın yanı sıra, benzerliklerinizi ve farklılıklarınızı öğrenmenize yardımcı olur. Bu, sadece sizinle aynı etnik kökenden veya kültürden olmadıkları için insanlara farklı davranmayacağınız anlamına gelir. Bizlerde farklı kültürleri tanımak ve anlamak için bu kültür gününü düzenledik.

Bu Kültür Günü Türk kültürünü tanıtmak ve İtalya, Ürdün ve Makedonya kültürlerini tanımak amacıyla düzenlendi. Kültür gününde her ülke kendine ait örf, adeti, müzik, dans, yemek ve giyim hakkında sunumlar yaptı. Gençler, farklı kültürlerin gelenek ve görenekleri hakkında bilgi edindi. Farklı ülkelerin kültürleri hakkında bilgi edinmek gençler için öğretici bir tecrübe oldu. Farklı ülkelerin kültürünü anlayarak, ülkelerin tarihi ve gelişimini şekillendiren faktörler hakkında da bilgi edindi. Ayrıca, Türk kültürümüzün zenginliği ve çeşitliliği anlatıldı. Bu sayede gençlerin diğer kültürlerden insanlarla daha etkili bir şekilde iletişim kurabilmeleri ve her bir kültürün dünyanın çeşitlilik dokusuna yaptığı katkıyı değerlendirebilmeleri sağlandı. Kültür gününe gençler tarafından yoğun ilgi gösterildi.
Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör