×
Sayın Valimize Ziyaret
 1.09.2021 23:45:14
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 1547 kez okundu
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen "Keşf-i Yozgat" projemiz kapsamında Valimiz Sayın Ziya Polat'ı ziyaret ederek yaptığımız çalışmalarımızla ilgili bilgilendirmede bulunduk.

Ziyaretle alakalı bir açıklama yapan Sorgun Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, Sayın Valimize SORGED olarak yaptığımız faaliyetlerimizden ve projemiz hakkında bilgilendirmelerde bulunduk. Sayın Valimiz gençlerle sohbet ederek, gençlerin sorunlarını dinledi.

Yozgat’ın mevcut turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması için düzenledikleri çeşitli etkinlikler ve tanıtım faaliyetleri içerisinde yer alan ‘Keşf-i Yozgat’ başlıklı proje ile gençlerin, ilin tüm ilçelerini adım adım gezerek, keşiflerde bulunmaya devam ettiklerini bildirdi. Yozgat’ta mevcut kırsal turizm alanlarıyla alternatif bir turizm merkezi olmaya aday olduğu ekonomisi tarım, hayvancılık ve madenciliğe dayalı olan Yozgat’ın turizm sektöründe de gelişmesi kırsal kalkınmayı olumlu yönde etkileyeceğine inanmaktayız.
Projemiz kapsamında gençlerle birlikte Yozgat’ın dört bir yanını gezerek keşfetmeye çalıştık. Her gittiğimiz ilçede o ilçenin SWOT analiniz yaptık. Sorunlara çözüm önerileri aradık. Yozgatlı olup, Yozgat’ı keşfedemeyen gençler bu proje sayesinde Yozgat’ın doğal güzelliklerini keşfetme imkânı buldu. Her ilçenin keşfedilmeyi bekleyen güzellikleri gençler tarafından kayıt altına alındı. Gençler tarafından çekilen tanıtım filmi projenin sonunda yayınlanacaktır.

Sayın Valimize göstermiş olduğu ilgi, alaka ve misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederiz. 
Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör