×
Sivil Toplum ve Gönüllü Yönetimi Eğitimi
 2.02.2018 19:01:14
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 2717 kez okundu

Sorgun Gençlik Derneği tarafından hazırlanan Orta Anadolu Kalkınma Ajansınca finanse edilen Teknik Destek Programı kapsamında "Sivil Toplum ve Gönüllü Yönetimi Eğitimi" isimli projemizin sözleşmesini imzaladık.

Bu eğitim programı ile 18-30 yaş arası hedef kitlenin örgütlenme, sivil toplum bilinci, örgütlenme çeşitleri, gönüllülük bilinci konularında farkındalık kazanarak; aktif vatandaş olarak gönüllü faaliyetlere katılım oranlarının arttırılması amaçlanmaktadır.

Eğitim programında katılımcılar tartışma grupları, öğrenme odaklı oyunlar, grup çalışmaları gibi yöntemlerle aktif katılımı sağlanacak. Gönüllülük ve sivil toplum konusunda farkındalık kazanacak ve gençler toplumsal sorunların çözümüne yönelik STK larda gönüllü olarak projeler geliştirme konusunda motivasyon kazanmaları beklenmektedir.

Bu eğitim kapsamında Dernek gönüllülerimizden 30 gence 4 gün boyunca 32 saat Sivil Toplum ve Gönüllü Yönetimi eğitimi verilecektir

“Bu web sitesi Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Sorgun Gençlik Derneğine aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.”
Copyright 2019 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör