×
Sosyal Medya Yöneticiliği Eğitimi
 27.03.2022 21:23:22
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 1866 kez okundu
T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen PRODES programı kapsamında Sorgun Gençlik Derneği tarafından yürütülen, “İŞ'te Farkı Sen Yarat” başlıklı proje kapsamında "Sosyal Medya Yöneticiliği Eğitimi" 26-27 Mart 2022 tarihlerinde düzenlendi.

Sosyal medya yönetimi; sosyal medya hesaplarının nasıl kullanılacağı, kitlelere hangi adımlarla iletişim kurulması gerektiğini,   hesapların büyümesi için hangi adımların atılması gerektiği, görüntü ve hitap yönetiminin nasıl olmasını ve beklenmeyen durumlar için hangi yolların izlenmesi gerektiğini gösteren yönlendirmedir. Sosyal medya, günümüzde insanlar için her gün farklı gündemler oluşturan çok güçlü bir konumdadır ve reddedilemez bir pazarlama yöntemi olmuştur. Bu yüzden sosyal medya yönetimi; sanal güvenlik, ekonomik ve sosyal çevre açısından büyük önem kazanmıştır. 

Sosyal medya yönetimi, kurumsal firmalar ve markalar için profesyonel yapılması gereken zorunlu bir süreç haline geliyor. Sosyal medya marka bilinirliğini arttırma ve e- ticaret hacmini yükseltmekte çok etkili bir alandır. Günümüzde Youtube, Instagram, Facebook gibi günlük hayatta kullandığınız birçok sosyal medya platformu ürün ve hizmetleri tanıtılması, satışı gibi işlemlerin yapıldığı bir kanal haline gelebiliyor. Bu yüzden her işletmenin etkili sosyal medya yönetimine ihtiyacı vardır.

Bu noktada düzenlediğimiz Sosyal medya yöneticiliği eğitimi ile gençler, sosyal medya sitelerini etkin şekilde kullanabilmeyi, profesyonel sayfalar oluşturabilmeyi, etkin şekilde yönetebilmeyi, satışları ve müşteri iletişimini artırmayı ve düzenli içerik üretimlerini nasıl yapabileceğini öğrenmiştir.
Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör