×
Spor Projesi Tamamlandı
 4.12.2017 22:11:40
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 1541 kez okundu

İspanya UCAM Üniversitesi tarafından hazırlanan Sorgun Gençlik Derneği ve İtalya Associazione ALPLURALE kurumlarının ortaklığında Erasmus + Spor Programı kapsamında uygulanan "SPIIS - SPort, Inclusion and Interculturality in Society" isimli Spor projesinin kapanış toplantısı İspanya'da yapıldı.

"SPIIS - SPort, Inclusion and Interculturality in Society" projesi ile mültecilerin, spor faaliyetleriyle sosyal hayata katılımını, uyumunu sağlamayı ve toplumsal hayata adapte olabilmeleri kolaylaştırmayı, genç göçmenlerin yerelde yaşayan gençlerle sosyal içerme ve kültürel entegrasyon ile ilgili iyi uygulamaları teşvik etmeyi ve değiştirmeyi amaçlamaktadır.

Proje kapsamında 3 ülkede, toplamda 5 toplantı yapıldı. Bu toplantılarından ilki 9-10 Şubat 2017 tarihleri arasında İspanya’da, 27-28 Nisan 2017 tarihleri arasında İtalya’da, 21-22-23 Temmuz 2017 tarihleri arasında Sorgun’da, 20-21 Eylül 2017 tarihleri  arasında İspanya’da, son olarak 27-28 Kasım 2017 tarihleri arasında İspanyada projenin kapanış toplantısı yapıldı.

İki günlük proje kapanış toplantısında 12 ay boyunca yapılan tüm faaliyetler ve her ülkede 12-14 yaş aralığında 450 öğrenciye uygulanan anketin analizleri raporlandı.

Raporlanan anketler ilgili paydaşlara okullar / üniversiteler, spor kulüpleri gibi kurumlara gönderilecek. Hazırlanan tüm anket sonuçları ve analizleri kurumların yapacakları araştırma ve çalışmalarda mültecilerin güncel ve genel durumlarını analiz etmede ve onların durumlarını anlamalarına yardımcı bir kaynak olacak.

“Bu web sitesi Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Sorgun Gençlik Derneğine aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.”
Copyright 2019 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör