×
Yozgat Gezisi
 8.08.2019 22:44:00
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 1273 kez okundu

Sorgun Gençlik Derneği gönüllü üyeleri Yönetim Kurulu Başkanımız Halil Uğuz’un rehberliğinde Yozgat’a bir gezi programı düzenlediler. Yozgat’ı gezdiler; PRODES projesi kapsamında “ Gençler Gelişiyor, Hayatlar Değişiyor” başlıklı gezide Sorgunlu gençler: Yozgat Çamlık Milli Parkını, Tarihi Konakları ve Yozgat Müzesini gezip araştırma ve incelemelerde bulundular.

Sorgun Gençlik Derneği gönüllü üyeleri önce Çamlık Milli Parkına uğrayarak burada farkındalık oluşturma ve Kitap okuma alışkanlığını teşvik etmek anacıyla “Kitap Okuma Etkinliği gerçekleştirdiler. Çamlık Milli Parkı gezisinden sonra Tarihi Hayri İnal Konağında Ersan Yayınları sahibi eğitimci yazar Tülay Ersan ve Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı gazeteci, şair, yazar Ahmet Sargın’la görüşerek yazarlık konusunda sohbet edip fikir alış verilişinde bulundular. Konak Sorumlusu Önder Yaşar’dan Yozgat türküleri dinlediler.

Yozgat gezilerine devam eden Sorgunlu gençler,Nohutlu Tepeden Yozgat’ı kuş bakışı seyrettiler; Yozgat Müzesini gezip notlar aldılar. Spor Vadisi gezisinin ardından Gençlik Merkezindeki gençlerle buluşarak yapılan faaliyetleri yerinde izlediler.

Yozgat gezisinden oldukça mutlu ayrılan gençler: “Yozgatlı olup da Yozgat’ın tarihi turistik yerlerini gezemeyen, buraları bilmeyen, görme fırsatı bulamayan arkadaşlarımız var; biz onlara rehberlik ediyor şehrimizin güzelliklerini tanıtıyoruz ”dediler. Dernek Başkanı Halil Uğuz: Gönüllü üyelerine teşekkür ederek, okuma etkinliklerine, bilgilendirme toplantılarına ve Yozgat yöresi gezi programlarına devam edeceklerini ifade etti.

“Bu web sitesi Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Sorgun Gençlik Derneğine aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.”
Copyright 2019 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör