×
Engelleri Sanatla Aşıyoruz
Eylem 1.2 Gençlik Girişimleri "Engelleri Sanatla Aşıyoruz" "Overcoming The Barriers With Art" Projesi

Projemiz Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajans) tarafından desteklenmiştir.
Proje kapsamında Sorgun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde 20 engelli gence 10 hafta boyunca çinicilik kursu açıldı. Kursa dâhil edilen ve hedef kitle olarak tanımladığımız engelli gençlerin tamamı işsiz gençlerden oluşmaktadır.

Engelli gençlerin ürettikleri eserleri ilçede Sorgun Salih Paşa Camii Karşısında ve Sorgun Büyük Termal Otel'destant açarak sergilediler.
Projemize ilçe yöneticilerinden destek geldi. Kursumuzu ziyaret eden Sorgun Kaymakamı Levent Kılıç, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Mille Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, kursiyerlere destek oldu, moral verdi. 

Kaymakamımız Levent Kılıç Konuşmalarında, projenin engellilerin hayata tutunması, engellerini ortadan kaldırması adına önemli çalışma olduğunu belirterek; Engellileri mutlu, huzurlu ve sanatla iç içe görmek bizi de mutlu etti. 
"Onlar aslında asıl engellin onları engelli olarak görmek olduğunu bu kursla daha net ortaya koydular. Kursa katılan tüm engellileri tebrik ediyor, destekliyorum" dedi. 
Projemiz kapsamında çinicilik kursuna katılan engelli kursiyerlere yönelik bir günlük Nevşehir gezisi düzenledik.

Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör