×
Hayaller peşinden gidildiği taktirde güzeldir.
Meryem Arslan
 23.01.2020
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 2927 kez okundu
Tercihler sonrası ekranda Yozgat'ı kazandığımı gördüğümde düştüğüm boşluğu anlatmaya hiç bir kelime yetmez. Sonrasında ise bu şehir hayatımın dönüm noktası oldu. Bunu söylediğimde Yozgat nasıl bir insanın hayatını değiştirebilir diyenler oldu çoğu zaman. Küçük bir şehir. Uzaklaşmış unutulmuş belki de adı markalaşamadığı için gelişememiş bir şehir. Ama kimsenin bilmediği mükemmel işlere imza atan, pırıl pırıl da gençler yetiştiren şehir.

Ben Yozgatlı değilim. Yaklaşık 3 yıldır buradayım sadece. Benden 4 sene önce de abim atandı Yozgat ve ben benimde Yozgat'ta üniversite kazandığımı öğrendiğimde buranın bizim için artık bir kader çizgisi olduğunu düşünmüştüm. Türk Dili Edebiyatı 3. Sınıf öğrencisiyim. Evet çoğunuza göre boş , iş imkanı olmayan, sağlam paralar kazandırmayan bir bölüm. Ama tüm bunlar emek olmadığı taktirde olan şeyler.

3. Senemin başına kadar bende aynen böyle düşünmeye başlamıştım insanlar sayesinde. Çünkü insanlar sizin moralinizi bozmak için ellerinden geleni yapma gücüne sahiptirler. Alttan kalan derslerim okulumun bitmesine çok az bir zaman kalması çevremden gelen tepkiler vs derken. Dedim tamam işsizim. Verdiğim onca emek bosa gidecek. Tam bu düşüncelere aldanmış giderken SORGED ile tanıştım ben. Belki diyeceksiniz ki ne yapmış olabilir. Kimse kimse için bir şey yapamaz zaten. Birileri yalnızca hayatlarınıza dokunmaya çalışır ve bu sizin istediğiniz ölçüde olabilir. 

Halil Abi başta olmak üzere eğitime gelen bütün hocalarımız biz gençlerin içindeki karamsarlığı atmak başaramayacağımız hic bir şey olmadığını göstermek için o kadar çabalıyorlar ki. Okuduğum ünüversiteki pek çok toplulukta aktif olarak yer alıyorum. Çok güzel işlere imza atıyoruz. Hem kendimize hem insanlara birşeyler katmak için çok çabalıyoruz. Burası küçük bir şehir. Sen durup susarsan kimse seni konuşturmaya çalışmaz ama kalkıp konuşursan da dinlerler. Yaşadığımız çağda çoğu birey gençlere değer vermezken bu insanların bizlere verdiği değer tartışılamaz bile. 

Gecelerini gündüzlerine katıp çoğu zaman kendilerinden bile taviz vererek gençlere zaman ayıran ellerinden tutmaya çalışan onların hayatlarına bir nebze dahi olsun dokunup güzel yerlere gelmelerini isteyen bu ekipte yer aldığım icin cok şanslıydım. Çok çabaladım SORGED de yer alabilmek için. Defalarca başvuru yaptım. Belki özel platformlardan bile yazmışımdır ilgilenenlere. O kadar çok insana dokunuyor ve o kadar büyük ilgiye sahipler ki. Çoğu arkadaşım giderken ben bana denk gelmediğinde hiç pes etmedim. Etseydim belki de şuan boş düşüncelere aldanmış hayallerinden uzaklaşmış bir Meryem olacaktım. Ama vazgeçmedim. Belki de çok başka bir şehirde  çok daha başarılı olabilirdim. Ama o zaman böyle harika bir dernekle böyle güzel insanlarla tanışabilir miydim bilmiyorum.

SORGED in sağladığı imkanlar, bizlerle olan iletişim gücü, gençlere verdiği değer hiç kuşkusuz kolay bulunabilecek şeyler değil. Her şeyden önce azmi öğrendik. Özgüvenlerimiz gelişti. Sosyalleşirken bir yandan da öğrendik . Harika dostlar kazandık. Emek verildiği taktirde daima sonuç alınacağının farkına vardık. Hayaller peşinden gidildiği taktirde güzeldir. Ve SORGED tam da bunun için var. 
İyi ki SORGED var.

Meryem ARSLAN
Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör