×
Kendi Potansiyelinin Farkına Var!
Sema KILIÇ
 bilgi@sorged.org
 1.09.2018 22:22:41
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 6104 kez okundu

Bir zamanlar bir büyüğümün dediği söz hiç aklımdan çıkmaz gençlik bir sudur akar gider suyun önünü ne tarafa çevirirsen o tarafa gider demişti nitekim birçok yönden doğru bir söz insan ömrünün en güçlü çağı gençliktir.

Kendi potansiyelinin farkına varmış bir gençlik doğru yönlendirmelerle kendi bulunduğu yeri aşacak başarılar elde eder. İyi eğitilmiş bir gençlik cesaret ve azimle büyük işler başarır. Coğrafya kaderdir ünlü düşünürün bu sözünü duyduğumda çok garip hissetmiştim sahi gerçekten coğrafya kader miydi? Ben de hayatımın bir bölümüne kadar böyle inanmıştım. İnsanların doğduğu ve yaşadığı yer kaderini belirler. Buraya kadar doğru fakat insan kendi kabuğunu kırıp adeta sınırlarının ötesine çıkabilir mi? Evet çıkabilir. Yaşanılan yer kaderdir fakat küçük yerlerde de büyük işler yapılabilir. Bizlere bunu gösteren ve  adeta coğrafya kader değil diye bağıran bir yer var ismi SORGED.

Ben de SORGED’le çok yakın bir zamanda tanıştım. Benim için burası sosyal medyada dolaşırken hep gözüme ilişen yoğun üniversite hayatım ve sürekli şehir dışında olmam sebebiyle bir türlü hiçbir faaliyetine katılamadığım bir yerdi. 2018 yılı haziran ayında Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum. Mezun olduktan sonraki boş vaktimi derneğe gelerek değerlendirdim. Dernekte yaptıklarım boş zamanlarımı doldurmaktan çok daha fazlası oldu. Daha önce hiçbir fikrimin olmadığı Erasmus + ne işe yara neler yapar öğrendim katıldığım eğitimle çok güzel bir projenin ilk temellerini ben ve dört arkadaşım burada atmış olduk Sevgili arkadaşlarım hedefiniz sadece okul bitirmek olmasın tek amacınız diploma sahibi olmak olmasın ve derken okulunuz biter ve sadece diploma almış olursunuz kendiniz geliştirmemiş olursunuz.

Sevgili gençler üzülerek belirtmek isterim ki okuduğunuz üniversite eğer kendinizi geliştirmediyseniz hiçbir işe yaramıyor. İletişim yeteneği gelişmiş ve sosyal yönü zengin kişiler her zaman bir adım önde sizde kendinizi SORGED ve benzeri gençler için eğitici faaliyetler düzenleyen yerlerde geliştirebilirsiniz.

SORGED ile ilk eğitimim Proje yazma eğitimi bir haftalık bir eğitim sonunda proje yazma ile ilgili hızlandırılmış bir eğitim aldık daha sonra bizler de projemizi yazmak için kollarımızı sıvadık. Ben ve dört arkadaşım bir kulüp kurduk bu kulübün amacı teknoloji bağımlılığına bağlı gelişen obezite ve hareketsiz yaşam sorunundan yola çıkıp sosyal ve eğitici faaliyetler üretme. Projemizi tamamladığımızda Ulusal Ajansa göndereceğiz ve bu proje seçilirse  Avrupa Birliğinden hibe alınacak ve yurt dışından misafirlerimiz gelecek tıpkı SORGED bünyesinde başka projeler ile bizim arkadaşlarımızın yurtdışına çıktıkları gibi gelen arkadaşlarımızla ve buradaki katılımcılarımızla birlikte faaliyetlerimizi hayat geçireceğiz. Bizler için hem eğlenceli bir deneyim olacak hem de kendimizi sosyal yönden geliştireceğiz.

Sevgili genç arkadaşlarım eğer kendinizi geliştirmek istiyorsanız ve imkânım yok diyorsanız sizi SORGED e bekleriz.

Sevgilerimle,

Sema KILIÇ

Diyetisten

Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör