×
Gençlik ve Doğa Yürüyüşü
 14.05.2024
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 363 kez okundu
Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) tarafından 19 Mayıs 2024 tarihinde "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı" Gençlik ve Doğa Yürüyüşü düzenlenecektir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millî Mücadele’yi başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 105. yıl dönümünü büyük bir heyecan ve coşkuyla Çamlık Milli Parkı'nda Gençlik ve Doğa yürüyüşü düzenleyerek kutlayacağız.

19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs aynı zamanda “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanmaktadır. 

Sevgili Gençler,
Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması, gençlere verilen değeri ve duyulan güveni göstermesi bakımından son derece anlamlıdır. Bu anlamlı günde Gençlik ve Doğa yürüyüşümüze katılımınızı bekliyoruz.

Yozgat Çamlık Milli Parkı 1958 yılında milli park ilan edilmiştir. 264 hektarlık alanına sahip olan Çamlık Milli Parkı Türkiye'nin ilk milli parkıdır.
Yozgat Çamlığı Milli Parkı 1982 yılında yapılan bir araştırmaya göre, Kafkas Çamı (Pinus nigra Arn. Subsp. Pallasiana) denilen 400 – 500 yaşlarında Karaçam türünü barındırmaktadır. Bu çam türü Türkiye'de sadece Çamlık'ta bulunmakta ve halen tohum verebilmektedirler. Ayrıca Çamlık'ta 43 familya ve 144 cins içinde toplam 212 bitki türü yaşamakta olup, bunların içinde 30’a yakın endemik tür bulunmaktadır. Bu nedenle Yozgat Çamlığı'nda botanik turizm potansiyeli de bulunmaktadır.

❗Gençlik ve Doğa yürüyüşümüz 19 Mayıs 2024 tarihinde Saat 11.00'de başlayacaktır. 

Sorgun'dan katılacak gençlerimiz için ücretsiz servisimiz olacaktır.

Yürüyüşümüz yaklaşık 1 saat sürecek.

Gençlik ve Doğa yürüyüşüne katılmak için ⏩ bu formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Projeler ve eğitimlerimizden haberdar olmak için Telegram grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için lütfen buraya tıklayınız...

Bütün sosyal medya hesaplarımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör